Truthnet.orgچرا مسیحیتJesus Movie Farsi
 
 
 
 

    

عجوج و مجوج، اسلام و روسیه"

قسمت دوم

 

نقش اسلام در دنیال امروز چیست؟ هدف نهائی اسلام در این میان چیست؟ این سوالات به ذهن کسانی می آید که در حال حاضر نزاع بین اسلام و جهان غرب را نظاره گر هستند. ما نظاره گر یک سری در گیری اسلام  در سراسر دنیای امروز هستیم و کاری هم از ما ساخته نیست.

 

 

 

برای مثال، در اروپا ما می بینیم که در کوزوو، در جنوب روسیه، چچن ها هستند. یا در عراق جنگ بین شیعه و سنی که با مداخله امریکا و اروپا برای بهبود اوضاع همراه است. یا هند و پاکستان که هر دو کشوری مجهز به انرژی اتمی هستند مدام با هم در کشاکش و جنگ هستند. اسرائیل در سال 2006 وارد جنگ با حزب الله شد که از طرف ایران و سوریه حمایت می شد. ایران ملت یهود را تهدید می کند و در حال مجهز شدن به  سلاح اتمی است.

 

مهم تر همه این جنگ ها که ملت ها را در بر گرفته است ، ما شاهد تهدید تروریست های مسلمان نیز هستیم که هم کشورهای مسلمان  و هم کشورهای غربی را تهدید می کنند. این جنگ ها از کجا هدایت می شوند؟  برای کسانیکه پیش گوئی های انجیل را دنبال می کنند، این جنگ در خاور میانه فقط یک راز نیست، این همان جنگ بزرگ ( آرماگدون ) است که در اسرائیل رخ میدهد.

معجزه ملت اسرائیل را نمی شود تخمین زد. حزقیال ، 2600 سال قبل ، در بین بقیه پیامبران انجیل در مورد متولد شدن دوباره مردم اسرائیل و جمع شدن آنها از کشورهای مختلف  سخن گفته است.( حزقیال 37-36 ) در ادامه حزقیال توضیح داده که چطور ملت های دیگر به این مردم دوباره متولد شده حمله خواهند کرد.( حزقیال 39-38 ) این حادثه در کتاب انجیل تحت عنوان جنگ بین عجوج و مجوج در دوره آخر زمان نام برده شده است.

 

جنگ بین عجوج و مجوج در این مورد، نقش اصلی را در مورد اسلام و یهود و همچنین مسیحیت بازی می کند. اگر چه سناریو ها و نتایج متفاوتند، ولی هر سه این دین ها قضیه عجوج و مجوج را با عنوان یک واقعیت مهم در دینشان می دانند. عجوج و مجوج چیست؟ و چه چیزی در این میان درگیر است؟

 

 

 

جنگ عجوج و مجوج چیست؟

 

 

بطور خلاصه، این جنگ در آخر زمان رخ خواهد داد زمانیکه یک سری کشورها به مردم اسرائیل که دوباره جمع شده اند ، حمله خواهند کرد. این کشورها که به اسرائیل تحت گفته حزقیال بخشهای 38 و 39 حمله می کنند ، شامل کشورهائی می شود که یا مسلمان هستند و یا با اسرائیل دشمنی آشکار دارند. در بین کشورهای مسلمان ، یک پادشاهی در شمال است که عجوج در سرزمین مجوج  خوانده می شود و خیلی ها اظهار می کنند که این کشور همان روسیه کنونی است که خودش را در آینده جز متحد کشورهای مسلمان که ضد اسرائیل هستند خواهد دانست.

 

خدا که از طریق حزقیال حوادث را پیش بینی کرده است، این ملتهائی را که بر علیه اسرائیل بپا می خیزند را شکست خواهد داد. این جنگ اسرائیلی ها را مستحکم می کند و آنها را برای جمع شدن در سرزمین خودشان آماده می کند.این جنگ به دنیا یادآوری می کند که چرا اسرائیل در طول این 2000 سال گذشته به اسارت گرفته شد.( حزقیال 39:28 )

 کسانیکه انجیل و پیش گوئی های آن را دنبال می کنند،زمان این اتفاق و حوادثی که به دنبال آن رخ میدهد را می دانند.

 

 

 

چطور دنیا به جائیکه الان هست رسیده است؟

 

 

برای اینکه بدانیم که دنیا کجا دارد می رود، اول مهم است که بدانیم چطور به این جائی که الان هستیم رسیده ایم. وضعیت دنیای امروز نتیجه تاریخ هزار ساله است که  در سرزمین اسرائیل در آخر دنیا به اوج خود میرسد.

اسرائیل از همان ابتدا قسمتی از برنامه پیش گوئی خداوند است که در دست نوشته ها هم در عهد قدیم و هم عهد جدید، کاملاً واضح آمده است که چطور بازماندگان ابراهیم، یعقوب و اسحاق به سرزمین فلسطین متصل شده است. موسی در کتاب تثنیه آورده است که که سرزمین اسرائیل به بازماندگان ابراهیم و یعقوب وعده داده شده بود.

 

خداوند به‌ هيچ‌ وجه‌ بسبب‌ اينكه‌ شما قومي‌ خوب‌ و درستكار هستيد اين‌ سرزمين‌ را به‌ شما نمي‌دهد، بلكه‌ بسبب‌ شرارت‌ اين‌ اقوام‌ و براي‌ وعده‌هايي‌ كه‌ به‌ پدرانتان‌ ابراهيم‌ و اسحاق‌ و يعقوب‌ داده‌ است‌ اين‌ كار را مي‌كند تثنیه 9:5

 

 

در دوره آخر زمان ، اسرائیل همان ملت جمع شده، به سرزمین موعودش بر می گردد و با اسلام وارد جنگ می شود همان کسانیکه بعد از رانده شدن اسرائیلی ها توسط رومی ها، سرزمینشان را اشغال کردند. برای فهمیدن حقیقت نگاهی به تاریخ  اسرائیل که با حوادث حال پیوند خورده است، می اندازیم:

 

اسرائیل در این سرزمین بوجود آمد

 

-         کوه موریا به ابراهیم وعده داده شد.( کوه معبد) همانطور که این سرزمین به ابراهیم، اسحاق و یعقوب داده شده بود.( آفرینش 12:1-7 )

-         بعد از 400 سال در مصر، موسی فرزندان اسرائیل را به سرزمین وعده داده شده برد.

-         خداوند برکت و نفرین را بر مردم اسرائیل قرار داد.( تثنیه 30-28 )اگر آنها از خدا اطاعت کنند بر تمام مردم روی زمین برکت داده خواهند شد و اگر نافرمانی کنند از سرزمین شان رانده می شوند.

-         داوود به فرمان خدا دستور ساخت معبد را بر روی کوه موریا داد، سلیمان معبد را ساخت  و خدا ان را تطهیر کرد و قول داد که اگر معبد ویران شود مردم اسرائیل از سرزمین شان رانده خواهند شد.

-         خدا به مردم اسرائیل قول داد که علیرغم رانده شدن از سرزمین شان ، به آنجا با رستگاری و اطاعت  بر می گردند.

 

 

 

اسرائیل به زور از سرزمینش رانده شد

 

- در اسارت بابلی ها

 

-         اسرائیل بعد از سلیمان در سال 586 بعد از میلاد به دو گروه تقسیم شد، پادشاهی در جنوب( یهود) و پادشاهی در شمال ( اسرائیل)پادشاهی جنوب از سرزمینشان رانده شدند و معبد ویران شد ، به دنبال آن پادشاهی شمال در سال 722 قبل از میلاد از بین رفت. کوروش در سال 539 قبل از میلاد به یهودی ها اجازه داد تا به سرزمینشان برگردند و معبد را بسازند.

-         در اسارت رومی ها

 

-         در سال 70 بعد از میلاد، بعد از کشته شدن مسیح در سال 33 بعد از میلاد، معبد دوباره ویران شدو مردم از سرزمینشان رانده شدند. کمترین تبعید از سرزمینشان 70 سال طول کشید، تبعید اسرائیلی ها توسط رومی ها در ماه می سال 1948 به پایان رسید. این اولین بار بود که اسرائیلی ها بعد از 2000 سال یک ملت مستقل شدند. آخرین پادشاهیشان مربوط به مکابین می باشد که حدود 100 سال از سال 63-165 بعد از میلاد طول کشید.

 

-         بقیه مردم در زمان غبت اسرائیلی ها سرزمینشان را اشغال کردند

 

- در اسارت بابلی ها

 

-         زمانیکه اسرائیلی ها و یهودی ها توسط آسیریان ها و بابلی ها به اسارت گرفته شدند، مردم از سرزمین های مجاور به اسرائیل اشغال شده آمدند. زمانیکه در سال 539 قبل از میلاد به یهودی ها اجازه برگشتن به سرزمینشان توسط پادشاه ایران داده شد،مردمی که سرزمینشان را اشغال کرده بودند حاضر به برگرداندن اراضی و استقرار آنها نبودند. اسرائیل مجبور به جنگ شد تا بتواند سرزمینش را پس بگیرد و کشورهای اطراف سعی کردند که یهودی ها را از بین ببرند.

 

-         در اسارت رومی ها

 

-         همانند اسارت زمان بابلی ها، زمانیکه مردم یهود به زور توسط رومی ها از سرزمین اسرائیل رانده شدند، در طول مدت غیبتشان کشورهای اطراف سرزمینشان را اشغال کردند و موقعیت این سرزمین را که به بازماندگان ابراهیم ، اسحاق و یعقوب داده شده بود، از آنها گرفتند. در بین این کشورها بودند کسانیکه از بازماندگان ابراهیم و اسحاق بودند نه یعقوب. مردمی که این سرزمین را اشغال کردند بعداً مسلمان شدند. همین مردم باور کردند که به سرزمین ابراهیم ، اسحاق و یعقوب، از طریق بازماندگان ابراهیم آورده شدند.

 

 

 

- اسرائیل به سرزمینش برگشت

 

 

- بعد از بابلی ها

 

- بعد از شکست بابلی ها توسط کوروش کبیر، به یهودی ها اجازه داده شد تا به سرزمینشان برگردند و معبد را از نو بسازند. اسرائیل برای 400 سال بعد به یک کشور تبدیل نشد( 163-539 قبل از میلاد) پادشاهی کوتاه مکابین ها  با ورود رومی ها به پایان رسید. رومی ها وارد اورشلیم شدند و تا آنجا را با خاک یکسان نکردند از آن خارج نشدند.

 

 

-         بعد از رومی ها

 

-         اسرائیل تنها زمانی توانست که یک کشور بشود آنهم وقتیکه امپراطوری مسلمان عثمانی در جنگ جهانی اول شکست خورد. از دیدگاه مسلمانها ، اسرائیلی ها سرزمینی را که به آنها تعلق داشت از آنها گرفتند و به همین دلیل مسلمان ها می خواهند که این سرزمین را حتی به زور هم که شده از اسرائیلی ها پس بگیرند. اروپائی ها و امریکائی ها امپراطوری عثمانی را به کشورهای مختلفی تقسیم کردند و در نتیجه به مردم یهود بعد از جنگ جهانی دوم اجازه دادند که به سرزمینشان بر گردند.

 

 

    - خدا جهانیان را قضاوت می کند

 

- قضاوت بابلی ها

 

-         خدا از بابلی ها برای قضاوت مردم و اسرائیلی ها استفاده کرد که در نتیجه به ویرانی کشورها انجامید. از طریق اسرائیل خداوند همه مردم را قضاوت کرد.

   

 

 

   - قضاوت رومی ها

 

-         بعد از اینکه مسیح از طرف اسرائیلی ها انکار شد، خداوند آنها را داوری کرد. هم معبد و هم شهر همانطور که در کتاب دانیال ، 600 سال قبل از حادثه آمده بود، ویران شدند. اسرائیل قبل از مسیح یک کشور شناخته شده بود. در پایان دنیا خدا  مردم را بخاطر اینکه اسرائیلی ها را انکار کردند و یهودی ها را از بین بردند، داوری خواهد کرد، اسرائیل برای مسیح گریه خواهد کرد که او با شکوه و عظمت بر می گردد. مسیح توسط اسرائیلی ها انکار شد ، عیسی مسیح بر مردم اسرائیل با راستی و قانونمندی حکومت خواهد کرد.

   

 

 

    - خداوند اسرائیل را تحت قدرت مسیح بنیاد می نهد

 

-         اسرائیلی ها تحت یک کشور پایه گذاری شدند و در اولین بار آمدن مسیح به آنها این فرصت داده شد که او را قبول کنند. این مردم مسیح را رد کردند ، او را کشتند و پیش گوئی های دست نوشته ها طبق  اینکه مسیح برای گناهان بشر خواهد مرد، به واقعیت پیوست.( اشعیا 53 و دانیال 9:26 )

-         اسرائیل که در روزهای آخر دوباره بنا نهاده می شود، دوباره این شانس را دارد که مسیح را بپذیرد، همانطور که در کتاب دانیال ، هفته هفتادم ، گفته شده است. مردم یهود که توسط سایر کشورها احاطه شده اند، عیسی مسیح را صدا می زنند که او با شکوه و عظمت بر می گردد.(ذکریا 12:1-3,9-10 ،متی 24,29-31,25:31-32 )

-         در هنگام برگشتن مسیح، اسرائیل تحت فرمان مسیح  به شکل یک ملت بنا نهاده خواهد شد و همه کشورها از مسیح اطاعت خواهند کرد و او پادشاه جهان خواهد شد.( ذکریا 14:9,17-21 ، حزقیال 43:1-10 )

 

اسلام تهدیدی برای اسرائیل

 

 

صد سال قبل هیچ تهدیدی از جانب اسلام برای اسرائیلی ها وجود نداشت، چون اسرائیلی وجود نداشت. امروزه همه اینها تغییر کرده است، الان مسلمانها به اسرائیل خشم و غضب دارند و آنها را مدام تهدید می کنند.

اصل این خشم و غضب ها علیه اسرائیل و یهود به زمانهای دور برمی گردد، زمانیکه محمد از مکه به مدینه فرار کرد. در مدینه یهودی ها ادعای پیامبری او را قبول نکردند و او را مسخره کردند. خشم محمد علیه آنها در قران انعکاس یافت و از آن طریق به مسلمان ها  منتقل شد. مسلمانها امروزه، بیش از 20% جمعیت دنیا را که 1.3 بیلیون نفر هستند را تشکیل میدهند.

کشورهای مسلمان اطراف اسرائیل با شکست خوردن در پنج جنگ بزرگ ، مخالف وجودیت آنها هستند. در حال حاضر بزرگترین تهدید جهان اسلام از طرف ایران می باشد که درصدد نابودی اسرائیل می باشد و حال حاضر هم مشغول ساختن سلاح اتمی می باشد.

 

این تهدید همچنان ادامه پیدا خواهد کرد مگر اینکه یکی از دو طرف پیروز شود. از آنجائیکه وجود اسرائیل در حاله ای از ابهام است، نتیجه گیری در مورد اسلام و اسرائیل نیاز به فهمیدن موارد پیش گوئی ها دارد.

 

 

برنامه پیش گوئی خدا: معبد مسجدالاقصی

 

 

سومین مکان مقدس اسلام در قلب اورشلیم قرار دارد، مسجدالاقصی  یک مکانی است که بر طبق گفته های اسلام ، محمد از آنجا به بهشت رفت. مکانی که او در آنجا دستور دعوت به اسلام را از خدا و پیامبران انجیل دریافت کرد.

مسجدالاقصی مکانی است که برای یهودی ها هم خیلی مهم است، که بر طبق انجیل خدا از اسرائیل خواست تا معبدی در آن مکان بسازد. تنها در این مکان است که اسرائیلی ها می توانند برای خدای ابراهیم، اسحاق و یعقوب قربانی کنند. که این مورد یک مشکل را در دنیای امروز به وجود آورده است. ما دو گروه مردم داریم که هر دو ادعای یک مکان را می کنند. هنوز بر طبق کتاب انجیل، معبد سوم در این مکان باید ساخته شود.

بنابراین اگر قرار است که معبد سوم  ساخته شود ، پس مسجدالاقصی یا این مکان مقدس باید جابجا شود. از آن جائی که اسلام بعنوان یک تهدید بزرگ علیه اسرائیل و ساختن معبد است ، پس در ابتدا لازم است که اسلام از صفحه بیرون رود تا معبد ساخته شود.

جنگ پیش بینی شده در انجیل همان جنگ عجوج و مجوج است، که این جنگ اشاره به نبردی بین معبد و مسجدالاقصی است.

زمان جنگ عجوج و مجوج

 

 

زمان این جنگ که اسلام را بعنوان یک بخشی از کشورهای متحد در بر می گیرد ، که باعث شکست اسلام می شود و این وقایع در هفتاد هفته دانیال آمده است. در این دوره، که طبق گفته دانیال دوره هفت ساله است، ساختن معبد شروع می شود.  ما میدانیم که این بدلیل زشتی ویرانی است.

همچنین ما میدانیم که یک دوره هفت ساله وجود خواهد داشت که ارتش عجوج و مجوج در آن شکست می خورد.

 

ساكنان‌ شهرهاي‌ اسرائيل‌ از شهر خارج‌ شده‌، تمام‌ سلاح‌هاي‌ شما را يعني‌ سپرها، كمانها، تيرها، نيزه‌ها و چماقها را براي‌ سوزاندن‌ جمع‌ خواهند كرد و اين‌ براي‌ هيزم‌ هفت‌ سال‌ كافي‌ خواهد بود.  10  اين‌ سلاح‌هاي‌ جنگي‌ تا هفت‌ سال‌ آتش‌ آنها را تأمين‌ خواهد كرد. از صحرا هيزم‌ نخواهند آورد و از جنگل‌ چوب‌ نخواهند بريد، چون‌ اين‌ سلاحها احتياج‌ آنها را از لحاظ‌ هيزم‌ رفع‌ خواهد كرد. قوم‌ اسرائيل‌ غارت‌كنندگان‌ خود را غارت‌ خواهند نمود. خداوند اين‌ را فرموده‌ است‌.
11  
خداوند مي‌فرمايد: من‌ در اسرائيل‌ در "وادي‌ عابران‌"، كه‌ در شرق‌ درياي‌ مرده‌ قرار دارد، براي‌ جوج‌ و تمام‌ سپاهيان‌ او گورستان‌ بزرگي‌ درست‌ مي‌كنم‌ بطوري‌ كه‌ راه‌ عابران‌ را مسدود خواهد ساخت‌. جوج‌ و تمام‌ سپاهيانش‌ در آنجا دفن‌ خواهند شد و نام‌ آن‌ وادي‌ به‌ دره‌ سپاهيان‌ جوج‌ تبديل‌ مي‌گردد.
12  
هفت‌ ماه‌ طول‌ خواهد كشيد تا قوم‌ اسرائيل‌ جنازه‌ها را دفن‌ كنند و زمين‌ را پاك‌ سازند.  13  تمام‌ اسرائيلي‌ها جمع‌ خواهند شد و اجساد را دفن‌ خواهند كرد. اين‌ روز پيروزي‌ من‌، براي‌ اسرائيل‌ روزي‌ فراموش‌ نشدني‌ خواهد بود.  14  پس‌ از پايان‌ اين‌ هفت‌ ماه‌، عده‌اي‌ تعيين‌ مي‌شوند تا در سراسر زمين‌ بگردند و اجسادي‌ را كه‌ باقي‌ مانده‌اند پيدا كنند و دفن‌ نمايندتا زمين‌ كاملاً پاك‌ شود.  15  هر وقت‌ آنها استخوان‌ انساني‌ را ببينند، علامتي‌ كنارش‌ مي‌گذارند تا دفن‌كنندگان‌ بيايند و آن‌ را به‌ دره‌ سپاهيان‌ جوج‌ ببرند و در آنجا دفن‌ كنند حزقیال 39:9-15

 

 

حال چیزی که در ادامه شکست عجوج و مجوج رخ میدهد در کتاب حزقیال در بخشهای 40 تا 43 آمده است. ساخته شدن معبد که نشان دهنده شکوه خدا است که بر بالای کوه معبد نمایان می گردد. حوادثی که در اینجا تشریح شده است، کاملاً در مورد یک دوره در آینده است که تحت عنوان دوره مسیحیت شناخته می شود. در این دوره مسیح بر تمام جهان حکمفرمائی می کند.

 

 

 

 

 

معبدی که در کتاب حزقیال در بخشهای 40 الی 43 آمده است مربوط به معبد چهارم می باشد ، چون معبد سوم مربوط به دوران زشتی ویرانی می باشد. ( متی 24:15 ، دانیال 9:27,12:11 ) معبد چهارم زمانیکه تمامی جنگ ها به پایان رسید ساخته خواهد شد، که منظور همان جنگ آرماگدون می باشد. معبد چهارم باعث امدن مسیح می شود همان کسی که با شکوه و جلال بر همه مردم دنیا و اسرائیل حکمرانی خواهد کرد.( متی 24:29-31, 25:31-40 )

 

 

دوره های چهار معبد در کتاب انجیل

 

 

1-    دوره معبد اول( 960 قبل از میلاد الی 586 قبل از میلاد)

توسط سلیمان در سال 586 قبل از میلاد ساخته می شودو معبد توسط بابلی ها بدلیل گناهان یهودی ها ویران می گردد.

 

 

2- دوره معبد دوم ( 516 قبل از میلاد تا 70 بعد از میلاد)

   معبد توسط یهودی ها پس از شکست بابلی ها توسط پادشاه ایران زمین ، دوباره ساخته می شود و در سال 516  بعد از میلاد ساختن آن کامل شد. وسپس معبد در سال 70 بعد از میلاد توسط رومی ها ویران شد.

 

3- معبد سوم ( معبد دوره آزمایش، آینده )

    بعد از جابجا شدن مسجدالاقصی و جنگ عجوج و مجوج  این معبد ساخته می شود. اسلام بعنوان یک تهدید برای اسرائیل از بین خواهد رفت و رهبر آینده دنیا خواهد آمد( دانیال 9:27) ضد مسیحیان یک قرارداد هفت ساله برای اجازه گرفتن  به عبادت در معبد و قربانی کردن امضاء می کنند.

 

 

 

 

دیدگاه یهود در مورد عجوج و مجوج

 

 

نویسنده های یهودی قضیه عجوج و مجوج را که در دوره آخر زمان رخ میدهد را میدانند، که در آن تمامی مردم دنیا برای از بین بردن اسرائیل متحد می شوند.  عجوج و مجوج یک قضیه اساسی و مهم  در دین یهودیت است.

بهر حال یکسری موارد متضاد هم طبق دست نوشته ها وجود دارد که بیشتر در مورد جنگ مجوج ، مسیح پسر یوسف که توسط یک غیر مسیحی بعد از ساختن معبد  کشته می شود. اسرائیل بعد از آن وارد دوران سختی می شود ، که با آمدن پسر مسیح ، داوود که دشمنان را نابود می کند و فرمانروائی مسیح شروع می شود.

دیدگاه مسلمان ها از عجوج و مجوج

 

 

دیدگاه مسلمان ها کاملاً متفاوت از هر دو دیدگاه یهود و مسیحیت است. در آخر دنیا مسلمان ها بر گروه عجوج و مجوج پیروز می شوند. در قران می توان قضیه الکساندر مقدونی را دنبال کرد. در قران آمده است که الکساندر مقدونی که از او بنام ذوالقرنین یاد شده است، یک دیوار از آهن برای جدا کردن عجوج و مجوج از قسمت شمال می سازد. در دوره آخر زمان، مطابق گفته قران، عجوج مجوج آزاد می شوند و به جنگ با اسلام می پردازند. مشکل این است که عجوج و مجوج طبق کتاب انجیل که 1000 سال قبل از تولد محمد نوشته شده ، به اسرائیل حمله می کنند.

 

تا بين دو كوه رسيد و قومی را آنجا پيدا كرد كه زبان نمی فهميدند.

گفتند ای ذوالقرنين، ياجوج و ماجوج در زمين فساد ميکنند.

آيا امكان دارد مالی در اختيار تو بگذاريم كه بين ما و آنها سدی بسازی؟ 

او گفت قدرتی كه خدای من به من داده بهتر است.

با نيروی بدنی خودتان به من كمك کنيد تا بين شما و آنها سد محكمی بسازم.

برای من قطعات آهن بياوريد تا وقتيکه بين دو كوه را مساوی كرد. گفت بدميد تا وقتيکه آنرا گداخته كرد.

گفت برای من مس مذاب بياوريد تا روی آن بريزم. سوره کهف آیه 96-93  

 

 

و ممکن نيست مردم شهری که نابود کرديم دوباره برگردند.      

تا وقتی که سد ياجوج و ماجوج باز شود و از هر ارتفاعی بسرعت حرکت کنند. وعده حق نزديک شد و چشم کسانی که ايمان نداشتند خيره گشت و گفتند وای بر ما، از چنين روزی غافل بوديم. ما ظالم بوديم.

به آنها گفته ميشود که شما و هر چه غير از خدا عبادت می کرديد سوخت جهنم هستيد  و وارد جهنم ميشويد. سوره انبیاء آیه 98-95

 

دیدگاه انجیل در مورد عجوج و مجوج

 

 

دیدگاه انجیل در این مورد با هر دو دیدگاه مسلمانها و خاخام های یهودی متفاوت است، خاخام های یهود به موارد ذکر شده در انجیل بال و پر داده اند و آنها را آراسته اند و مسلمان ها در انتها برای خود پیروزی در نظر گرفته اند.

از دیدگاه انجیل، کشورهای بیگانه مانند روسیه در شمال( مجوج ) و ایران  در بین بقیه کشورها ، با اسرائیلی ها دشمنی دارند. بقیه کشورها مثل لیبی و اتیوپی درحال حاضر جزء کشورهای مسلمان هستند. کشور ارمنستان امروزی ، در آن زمان برای بابلی ها اسب و قاطر تهیه کرده اند.( حزقیال 27:14 )

 

 

 اين‌ پيغام‌ نيز از جانب‌ خداوند به‌ من‌ رسيد:
اي‌ انسان‌ خاكي‌، رو به‌ سرزمين‌ ماجوج‌ كه‌ در سمت‌ شمال‌ است‌ بايست‌ و بضد جوج‌، پادشاه‌ ماشك‌ و توبال‌ پيشگويي‌ كن‌. به‌ او بگو كه‌ خداوند مي‌فرمايد: من‌ بضد تو هستم‌.  4  قلاب‌ در چانه‌ات‌ مي‌گذارم‌ و تو را به‌ سوي‌ هلاكت‌ مي‌كشم‌. سربازان‌ پياده‌ و سواران‌ مسلح‌ تو بسيج‌ شده‌، سپاه‌ بسيار بزرگ‌ و نيرومندي‌ تشكيل‌ خواهند داد.  5  پارس‌، كوش‌، و فوط‌ هم‌ با تمام‌ سلاحهاي‌ خود به‌ تو خواهند پيوست‌. 6  تمام‌ لشكـر سرزمين‌ جومر و توجرمه‌ از شمـال‌، و نيز بسياري‌ از قومهاي‌ ديگر، به‌ تو ملحق‌ خواهند شد. حزقیال 38:1-6

 

 

عجوج در آخرین روز حمله می کنند

 

 

ارتشی از دشمنان اسرائیل در سال آخر دور هم جمع می شوند تا به اسرائیل حمله کنند.( حزقیال 37-36 ) اسرائیل بعنوان یک کشور بدون دیوار نامیده شده است که حمله از جانب شمال می آید و قصد ویران کردن اسرائیل را دارند.

 

 

اي‌ جوج‌، تو رهبر آنها هستي‌، پس‌ آماده‌ شو و تدارك‌ جنگ‌ ببين‌!
8  
پس‌ از يك‌ مدت‌ طولاني‌ از تو خواسته‌ خواهد شد كه‌ نيروهاي‌ خود را بسيج‌ كني‌. تو به‌ سرزمين‌ اسرائيل‌ حمله‌ خواهي‌ كرد، سرزميني‌ كه‌ مردم‌ آن‌ از اسارت‌ سرزمين‌هاي‌ مختلف‌ بازگشته‌ و در سرزمين‌ خود در امنيت‌ ساكن‌ شده‌اند؛  9  ولي‌ تو و تمام‌ هم‌پيمانانت‌ سپاهي‌ بزرگ‌ تشكيل‌ خواهيد داد و مثل‌ طوفاني‌ سهمگين‌ بر آنها فرود خواهيد آمد و مانند ابري‌ سرزمين‌ اسرائيل‌ را خواهيد پوشاند.
10  
خداوند مي‌فرمايد: در آن‌ هنگام‌ تو نقشه‌هاي‌ پليدي‌ در سر خواهي‌ پروراند؛  11  و خواهي‌ گفت‌: اسرائيل‌ يك‌ مملكت‌ بي‌دفاع‌ است‌ و شهرهايش‌ حصار ندارند! به‌ جنگ‌ آن‌ مي‌روم‌ و اين‌ قوم‌ را كه‌ در كمال‌ امنيت‌ و اطمينان‌ زندگي‌ مي‌كنند، از بين‌ مي‌برم‌! 12  به‌ آن‌ شهرهايي‌ كه‌ زماني‌ خـراب‌ بودند، ولي‌ اينك‌ آباد گشته‌ و از مردمي‌ پر شده‌اند كه‌ از سرزمينهاي‌ ديگر بازگشته‌اند، حمله‌ مي‌كنم‌ و غنايم‌فراوان‌ بدست‌ مي‌آورم‌ و بسياري‌ را اسير مي‌كنم‌. زيرا اكنون‌ اسرائيل‌ گاو و گوسفند و ثروت‌ بسيار دارد و مركز تجارت‌ دنياست‌.
13  
مردم‌ سبا و ددان‌، وتجار ترشيش‌ به‌ تو خواهند گفت‌: آيا با سپاه‌ خود آمده‌اي‌ تا طلا و نقره‌ و اموال‌ ايشان‌ را غارت‌ كني‌ و حيواناتشان‌ را با خود ببري‌؟
14  
خداوند به‌ جوج‌ مي‌فرمايد: زماني‌ كه‌ قوم‌ من‌ در مملكت‌ خود در امنيت‌ زندگي‌ كنند، تو بر مي‌خيزي‌ و  15و16  با سپاه‌ عظيم‌ خود از شمال‌ مي‌آيي‌ و مثل‌ ابر زمين‌ را مي‌پوشاني‌. اين‌، در آينده‌ دور اتفاق‌ خواهد افتاد. من‌ تو را به‌ جنگ‌ سرزمين‌ خود مي‌آورم‌، ولي‌ بعد در برابر چشمان‌ همه‌ قومها تو را از ميان‌ برمي‌دارم‌ تا به‌ همه‌ آنها قدوسيت‌ خود را نشان‌ دهم‌ و تا آنها بدانند كه‌ من‌ خدا هستم‌. حزقیال 38:7-16 )

 

 

پیش گوئی پیامبران در مورد عجوج و مجوج

 

 

در آخر دنیا خدا بر روی زمین مشخص خواهد شد مانند پیامبر انجیل ( حزقیال ) که به او اجازه داده شد که این حوادث را بازگو کند.( بخش 17 ) خدا خودش از طریق زلزله، سیل، بارش سنگ، آتش و گوگرد  دشمنان را نابود می کند. خداوند در آن روز پیروز و شکوهمند خواهد بود.

 

 

خداوند مي‌فرمايد: تو هماني‌ كه‌ مدتها پيش‌ توسط‌ خدمتگزارانم‌ يعني‌ انبياي‌ اسرائيل‌ در باره‌ات‌ پيشگويي‌ كرده‌، گفتم‌ كه‌ بعد از آنكه‌ سالهاي‌ بسيار بگذرد، تو را به‌ جنگ‌ قوم‌ خود خواهم‌ آورد.  18  اما وقتي‌ براي‌ خراب‌ كردن‌ مملكت‌ اسرائيل‌ بيايي‌، خشم‌ من‌ افروخته‌ خواهد شد.  19  من‌ با غيرت‌ و غضب‌ گفته‌ام‌ كه‌ در آن‌ روز در اسرائيل‌ زلزله‌ مهيبي‌ رخ‌ خواهد داد.  20  و در حضور من‌ تمام‌ حيوانات‌ و انسانها خواهند لرزيد. صخره‌ها تكان‌ خواهند خورد و حصارها فرو خواهند ريخت‌.  21  من‌ كه‌ خداوند هستم‌ مي‌گويم‌ تو را اي‌ جوج‌، به‌ هر نوع‌ ترسي‌ گرفتار خواهم‌ ساخت‌ و سربازان‌ تو به‌ جان‌ هم‌ افتاده‌، يكديگر را خواهند كشت‌!  22  من‌ با شمشير، مرض‌، طوفانهاي‌ سهمگين‌ و سيل‌آسا، تگرگ‌هاي‌ درشت‌ و آتش‌ و گوگرد با تو و با تمام‌ سربازان‌ و هم‌پيمانانت‌ خواهم‌ جنگيد.  23  به‌ اين‌ طريق‌ عظمت‌ و قدوسيت‌ خويش‌ را به‌ همه‌ قومهاي‌ جهان‌ نشان‌ خواهم‌ داد و آنها خواهند دانست‌ كه‌ من‌ خداوند هستم‌. حزقیال 38:17-23

 

خدا مردم دنیا را دوست دارد، حتی کسانی را که با بازماندگان اسرائیل و انجیل دشمنی دارند. در جنگ عجوج ،کلام خدا از طریق پیش گوئی های انجیل ، در وسط این مرحله رخ میدهد  و سپاه اسلام ویران می گردد. و اسرائیل از بابت تهدیدهای اسلام خلاص می گردد که برای 60 سال طول کشیده است.

 

 

 

اسرائیل از باقیمانده های اسلحه های عجوج برای هفت سال استفاده می کند

 

به دنبال شکست اسلام و روسیه ، اسرائیل از سلاح های آنها که در آن سرزمین باقی ماندهاند برای مدت هفت سال آینده استفاده خواهد کرد. این دوره هفت ساله شامل این رویداد می گردد البته قبل از رسیدن دوره آزمایش سخت که خود آن ، دوره ای هفت ساله دارد.

 

به‌ اين‌ طريق‌ نام‌ قدوس‌ خود را به‌ قوم‌ خود اسرائيل‌ مي‌شناسانم‌ و ديگر نمي‌گذارم‌ نام‌ قدوس‌ من‌ بي‌حرمت‌ شود. آنگاه‌ قومها خواهند دانست‌ كه‌ من‌ خداوند، خداي‌ قدوس‌ قوم‌ اسرائيل‌ هستم‌.  8  خداوند مي‌گويد: آن‌ روز داوري‌ خواهد رسيد و همه‌ چيز درست‌ به‌ همان‌ طريقي‌ كه‌ گفته‌ام‌ اتفاق‌ خواهد افتاد.
9  
ساكنان‌ شهرهاي‌ اسرائيل‌ از شهر خارج‌ شده‌، تمام‌ سلاح‌هاي‌ شما را يعني‌ سپرها، كمانها، تيرها، نيزه‌ها و چماقها را براي‌ سوزاندن‌ جمع‌ خواهند كرد و اين‌ براي‌ هيزم‌ هفت‌ سال‌ كافي‌ خواهد بود. حزقیال 39:7-9

 

 

در ادامه عجوج ومجوج چه اتفاقی برای مردم مسلمان می افتد

 

 

از طریق کتاب انجیل ما می توانیم بفهمیم که چه اتفاقی برای مسلمانها می افتد. ما میدانیم که غیر مسیحیان قبل از آمدن مسیح، پیمان صلح با هم می بندند که این قرارداد تنها برای سه سال و نیم دوام می آورد.

در ابتدای این قرارداد ، اسرائیلی ها را فریب میدهند ، همین غیر مسیحیان به سمت یهود ها بر میگردند و ادعا می کنند که خدای آنها هستند و از تمام دنیا می خواهند که آنها را اطاعت کنند. قبل از این غیر مسیحیان می خواهند که  تنها یک کشور در جهان بسازند که تنها تحت یک حکمران باشد. با شکست اسلام، آنها کسانی را قصد پیوستن به آنها را ندارند مورد آزار و اذیت قرار میدهند.

مردم روی زمین تنها یک انتخاب دارند ، یا خدای اسرائیل را بپذیرند و یا رهبری غلط حکمران ظالم را قبول کنند.

 

 

 

 خداوند مي‌فرمايد: در ميان‌ قومها جلال‌ و عظمت‌ خود را به‌ اين‌ طريق‌ نشان‌ خواهم‌ داد. همه‌ مجازات‌ شدن‌ جوج‌ را خواهند ديد و خواهند دانست‌ كه‌ اين‌ كار من‌ است‌.  22  قوم‌ اسرائيل‌ نيز خواهند دانست‌ كه‌ من‌ خداوند، خداي‌ ايشان‌ هستم‌.  23  قومها پي‌خواهند برد كه‌ قوم‌ اسرائيل‌ بسبب‌ گناهان‌ خود تبعيد شده‌ بودند، زيرا به‌ خداي‌ خود خيانت‌ كرده‌ بودند. پس‌ من‌ نيز روي‌ خود را از آنان‌ برگرداندم‌ و گذاشتم‌ دشمنانشان‌ ايشان‌ را نابود كنند.  24  رويم‌ را از ايشان‌ برگرداندم‌ و آنان‌ را به‌ سزاي‌ گناهان‌ و اعمال‌ زشتشان‌ رساندم‌.

25  خداوند مي‌فرمايد: ولي‌ اينك‌ به‌ اسارت‌ قوم‌ خود پايان‌ مي‌دهم‌ و بر ايشان‌ رحم‌ مي‌كنم‌ و غيرتـي‌ را كه‌ براي‌ نام‌ قدوس‌ خود دارم‌ نشان‌ خواهم‌ داد. 26 وقتي‌ آنها بـار ديگـر در وطـن‌ خـود دور از تهديـد ديگـران‌ در امنيـت‌ ساكـن‌ شونـد آنگاه‌ ديگـر بـه‌ مـن‌ خيانت‌ نخواهند كرد و سرافكنده‌ نخواهند شـد.27  آنان‌ را از سرزمينهاي‌ دشمنانشان‌ به‌ وطن‌ باز مي‌گردانم‌ و بدين‌ ترتيب‌، بوسيله‌ ايشان‌ به‌ قومها نشان‌ مي‌دهم‌ كه‌ من‌ قدوس‌ هستم‌.  28  آنگاه‌ قوم‌ من‌ خواهند دانست‌ كه‌ من‌ خداوند، خداي‌ ايشان‌ هستم‌ و اين‌ منم‌ كه‌ آنان‌ را به‌ اسارت‌ مي‌فرستم‌ و باز مي‌گردانم‌ و نمي‌گذارم‌ حتي‌ يك‌ نفر از آنها در سرزمين‌ بيگانه‌ باقي‌ بماند.  29  من‌ روح‌ خود را بر آنها مي‌ريزم‌ و ديگر هرگز روي‌ خود را از ايشان‌ برنمي‌گردانم‌. من‌ كه‌ خداوند هستم‌ اين‌ را گفته‌ام‌. حزقیال 39:21-29

 

 

ضد مسیحیان که رهبری تمام دنیا را در دست گرفته اند،تمام مردم دنیا را مجبور می کنند که به خدائی بودن آنها ایمان بیاورند و مسلمانهائی که از اسلام فرار می کنند تنها یک شانس دارند و آن هم قبول کردن مسیح به عنوان ناجی آنها است.

کسانیکه به مسیح ایمان دارند به خاطر اعتقادشان کشته خواهند شد ، ولی بهر حال آنها راه خود بسوی بهشت را پیدا کرده اند و به زندگی جاوید دست می یابند.( مکاشفه 6:9-11 )